Aday NKÜ

Rektörümüzün Mesajı

 

Sevgili Adaylar;

Zor sınavların üstesinden geldiniz ve artık yıllar süren emeklerinizin karşılığını almak için Üniversite tercihi yapacaksınız. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, güvenli ve huzurlu bir şehirde Üniversite okumanın yanında uzman akademik kadrosu ile gelişen, ilerleyen ve dinamik bir Üniversitenin öğrencisi olmanın avantajlarını sunuyor.

Üniversitemiz, güzel yurdumuzun neresinden olursanız olun ulaşım seçenekleri sayesinde size çok yakın bir Üniversitedir. İstanbul’a çok yakın, Marmara ve Karadeniz’in kıyısında ve konumu itibariyle Avrupa ve Balkanlara giden yolların kesişim noktasındadır.

Çorlu ve Çerkezköy gibi Türkiye’nin en büyük sanayi bölgelerinden bazılarının ilimizde oluşunun yarattığı imkânlar ve Üniversite – Sanayi işbirliklerimiz sayesinde işbaşı ve yerinde eğitim olanaklarımız ile staj ve kariyer fırsatları bulunmaktadır.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 247 adet etkin laboratuvarıyla, 7 gün 24 saat açık kütüphanesi ve uluslararası yayınlarıyla bölgenin ve ülkenin öncü üniversitesidir.

Uluslararası anlaşmalar ile dahil olunan Erasmus ve Mevlana değişim programlarıyla da öğrencilerimiz, bir dünya üniversitesinde okuduklarını hissedeceklerdir.

Üniversitemiz, Tekirdağ’daki barınma olanaklarıyla, engelsiz üniversite ödüllerine layık görülmüş ödüllü kampüsüyle, bünyesindeki 108 öğrenci topluluğu, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetleriyle, spor tesisleriyle, onlarca ücretsiz kurs ve sosyal sorumluluk projeleriyle öğrenci dostu bir üniversitedir. Bilimsel etkinliklerimizden başka sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimiz sayesinde tercihleriniz bizimle doğru olacaktır.

Öğrencilerimizin Değerli Aileleri;

Bize emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınız, artık ikinci evleri olan üniversitelerinde olacaklardır. Hiçbir endişeniz olmasın; ülkemizin geleceği için Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi gençlerimizi yarınlara en iyi şekilde hazırlayacaktır.

Sevgili Öğrenciler;

Hayat boyu süren eğitim yaşantınızın bir bölümünü burada birlikte geçireceğiz. Emin olunuz, en iyi eğitimleri alarak yetiştirileceksiniz. Sizlere şimdiden evinize hoş geldiniz diyorum.

Aileleriniz ve sizlere başarılı bir yükseköğretim hayatı diliyor, en içten selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Sağlıcakla Kalın.

                                                                                                                                      Prof. Dr. Mümin ŞAHİN

                                                                                                                                   Rektör